Boostery testosteronu – ranking 2022

boostery testosteronu ranking 2022

Boostery testosteronu – kiedy zacząć stosować?

Boostery testosteronu to produkty, które są mocno popularne wśród trenujących mężczyzn. Magiczna fraza TESTOSTERON wzbudza wiele emocji i powoduje, że dostajemy gęsiej skórki i chętniej skupiamy uwagę na osobie, która zaczyna o nim opowiadać. Dlaczego tak się dzieje? Testosteron jest jednym z kluczowych hormonów, który będzie decydował o przyszłości naszej sylwetki. Jest podstawą do uzyskania masy mięśniowej i siły. Odpowiada również za nasz wygląd i temperament. Ilość testosteronu we krwi odróżnia prawdziwych mężczyzn od chłopców, dlatego jego wysoki poziom jest mocno pożądany.

Booster testosteronu to suplementy diety, którego głównym zadaniem jest podniesienie naturalnego poziomu testosteronu, poprzez odpowiednie działania fizjologiczne. Produkt ten nie dostarcza syntetycznego testosteronu. Ma on na celu “zmusić” nasze ciało do większej produkcji hormonu, utrzymać jego wysokie stężenie przez dłuższy czas. Ich działanie ma na celu poprawę samopoczucia, wsparcie dla libido, przyspieszenie regeneracji, poprawę wyników treningowych

boostery testosteronu sklep bodyshock.pro

Czy warto stosować boostery testosteronu?

Przede wszystkim zależy to od wieku osoby trenującej. Wiek będzie decydował o tym, czy jest już czas na zastosowanie boostera testosteronu, czy też nie. Musimy mieć na uwadze fakt, że nasze ciało po około 30 roku życia, zaczyna produkować mniejszą ilość testosteronu. Będzie to dobry okres na to, aby rozpocząć suplementację. Wiek będzie więc głównym czynnikiem, który będzie decydował o tym, czy już czas na dobry booster testosteronu, czy też nie.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na ilość testosteronu w ciele, jest nasz styl życia. Nadmiar stresu np. w pracy może być zabójcą dla testosteronu, co wynikać będzie m.in. z podwyższonej produkcji kortyzolu. Stres dość często wiążę się z niewłaściwą dietą, która nie tylko jest uboga w składniki promujące wzrost testosteronu, ale również dostarcza składników antyodżywczych, które obniżają jego poziom. Trzeba również wspomnieć, że mocno rygorystyczne diety np. o obniżonej podaży tłuszczy i o znacznym deficycie kalorycznym, będą mocno obniżać poziom hormonów w naszym ciele. Synteza hormonów odbywa się przy pomocy tłuszczy, głównie cholesterolu. Całkowite wykluczenie ich z posiłków może być przyczyną problemów z testosteronem.

Co jeszcze warto wiedzieć…

Trzecim elementem będzie otyłość i brak odpowiedniej ilości aktywności fizycznej. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej w ciele mężczyzny będzie zaburzać stosunek testosteron-estrogen. Tkanka tłuszczowa jest endokrynna – produkuje hormony, m.in. estrogeny. Im więcej tłuszczu posiadamy w naszym organizmie, tym większa szansa na to, że poziom testosteronu będzie zaburzony. Podobnie brak aktywności fizycznej będzie sprzyjać niskiemu poziomowi testosteronu. Taka aktywność, jak trening siłowy, doskonale promuje wzrost hormonów anabolicznych, do których należy również testosteron.

Podsumowując powyższy akapit, można więc wysunąć kilka powodów, dla których warto stosować boostery testosteronu:

 • jesteśmy osobą po 30 roku życia,
 • mamy dużo stresu w pracy,
 • przy niedoborowej diecie,
 • podczas redukcji tkanki tłuszczowej,
 • przy nadwadze,
 • jesteśmy mało aktywni.
Suplementy PCT bodyshock.pro

Jest jeszcze jeden, bardzo ważny element, który przebiega niezależnie od wyżej opisanych czynników, a jest to PCT – post cycle therapy. Booster testosteronu jest wykorzystany, jako element tzw. “odbloku”.

PCT jest to okres, w którym odstawiamy środki dopingujące jak sterydy anaboliczno-androgenne czy też prohormony. Niekiedy zaleca się zastosować PCT również po niektórych środkach z grupy SARM. Oczywiście, w zależności od składu boostera testosteronu, jest on dodatkiem do odbloku farmakologicznego, który przeważnie składa się z clomidu, HCG i innych dodatków, jak inhibitory aromatazy. Dobry booster testosteronu, będzie skutecznie wspomagał efektywność przebiegu PCT, pozwalając nam na szybsze uregulowanie naturalnego poziomu hormonów w ciele.

Booster testosteronu podczas PCT ma na celu przywrócić prawidłowej funkcji naszego układu hormonalnego, poprzez:

 • stymulowanie funkcji przysadki,
 • stymulowanie produkcji testosteronu,
 • utrzymanie wysokiego poziomu libido,
 • podtrzymanie regeneracji,
 • ochrona mięśni przed tzw. “spadkami”,
 • ograniczenie aktywności aromatazy,
 • hamowanie aktywności SHGB,
 • obniżenie kortyzolu.

Jak działają boostery na poziom testosteronu?

Zadaniem boosterów testosteronu jest optymalizacja hormonalna w naszym ciele. Oznacza to, że będą one dążyć do obniżenia aktywności enzymu aromatazy, który odpowiada za przemianę testosteronu w estrogen. Jednak to tylko jeden z mechanizmów. Kolejny to stymulowanie przysadki, aby wysyłała silniejszy sygnał do jąder, gdzie następuje wzmożona produkcja testosteronu. Jest to bezpośrednie działanie, które ma na celu nasilić produkcje testa. Kolejna funkcja, to ograniczenie globuliny SHGB, która wiąże testosteron do jego nieaktywnej formy. Czwarty punkt, to ograniczenie kortyzolu i działania wolnych rodników. Są to najważniejsze zadania, jakie stawiane są przed dobrym boosterem testosteronu.

sklep bodyshock.pro testosteron boostery

Inne działanie, to przede wszystkim ograniczenie stresu, czyli działanie relaksacyjne, tonizujące. Ma ono na celu usprawnić produkcję hormonów, aby organizm nie produkował zbyt dużej ilości związków o działaniu katabolicznym. Nadmierna ilość stresu będzie działać mocno ograniczająco na produkcję testosteronu. Suplement ma za zadanie również podtrzymać nasze libido oraz przyspieszyć regenerację. Nie należy również zapomnieć o tym, że boostery testosteronu również doskonale wspomagają sen. Znaczna ich część stosowana jest w okresie przed snem, co przyczynia się do poprawy jakości snu, jego głębokości.

Boostery testosteronu również mogą być stosowane, jako wsparcie wysiłkowe. Nie tylko przeznaczone są one do stosowania w sytuacji niedoborów. Spełniają również swoje działanie, jako element podnoszący możliwości treningowe. W ramach suplementacji wspomagającej, będą one doskonale przyspieszać regenerację, ułatwiać zasypianie, jak i przyczyniać się do wzrostu anabolizmu. Na redukcji z kolei pomogą nam uzyskać lepszy wygląd sylwetki, poprzez podkreślenie mięśni, dodaniu jej szczegółów. Booster testosteronu, zwłaszcza ten posiadający inhibitory aromatazy, skutecznie wspomoże pozbycie się nadmiaru wody podskórnej.

Po czym poznać, że potrzebujemy boostera testosteronu?

Do głównych objawów niskiego poziomu testosteronu zaliczamy:

 • niskie libido,
 • problemy z erekcją,
 • przygnębienie i złe samopoczucie,
 • wydłużony czas regeneracji,
 • utrzymujący się ból mięśni i stawów,
 • podatność na sytuacje stresowe,
 • brak chęci na aktywność fizyczną,
 • apatia.

Co to są naturalne boostery testosteronu?

Naturalne boostery testosteronu, to składniki pochodzenia roślinnego, które zazwyczaj w suplementach są nam serwowane w postaci ekstraktów. Zawierają one liczne związki aktywne, które wykazują działanie promujące wzrost testosteronu w ciele. Należą do nich m.in.: fengurek, longjack, smilax officinalis, tribulus terrestris, wyciąg z kory sosnowej, mucuna pruriens, maca i wiele innych.

Inne naturalne składniki, to przede wszystkim minerały jak magnez, cynk i wapń, jak i również witaminy D3 czy B6.

Podsumowanie
Jak więc widzimy, rola boostera testosteronu jest bardzo szeroka. Nie tylko wpływa on na możliwości wysiłkowe, ale przede wszystkim dba o wiele aspektów prozdrowotnych. Jeżeli jesteś osobą, która czuje się przygnębiona, nie ma siły i ochoty do aktywności, której libido jest niezadowalające, to booster testosteronu może być rozwiązaniem Twoich problemów.

Jakie produkty wybrać?

BOOSTERY TESTOSTERONU RANKING TOP 10

Poniżej znajdziecie listę 10 produktów, jakie są najchętniej kupowane w naszym serwisie BodyShock.PRO i które zbierają same pozytywne opinie.

 1. Apollon Nutrition – Hard Target

Apollon Nutrition – Hard Target to silny booster testosteronu, który ukierunkowany jest na stymulację testosteronu w organizmie, jego zwiększoną produkcję, ale i działanie obniżające aktywność estrogenu. Jako inhibitor aromatazy pozwoli na dostęp do większej ilości testosteronu w ciele, dodatkowo promując jego produkcję. Kompleksowe działanie możemy wykorzystać jednakowo do wsparcia hormonalnego podczas okresu PCT, ale i jako element cyklu, aby zapewnić sobie dodatkowe korzyści dla sylwetki.

 1. Revange Nutrition – Test Restore

Revange Nutrition – Test Restore to silny stymulator testosteronu i libido. Osoby testujące produkt jednoznacznie wskazują, że jest on jednym z lepszych suplementów, jakie stosowali w celu uzyskania wsparcia seksualnego. Produkt uzupełniony jest o solidną dawkę arimistane, co daje nam pewność, że doskonale będzie hamował aktywność estrogenów. Kompleksowa mieszanka składników aktywnych pozwoli na podniesienie Twojego testosteronu do najwyższego poziomu, co odczujesz poprzez poprawę samopoczucia, przyrost siły i dużo lepszą regenerację.

 1. Core Labs – PCT Pro

Core Labs – PCT Pro jest to booster testosteronu stworzony specjalnie pod odblok. Suplement posiada znaczny dodatek arimistane, co pozwoli na szybkie przywrócenie równowagi między testosteronem a estrogenem, po mocniejszej kuracji np. z użyciem PH. Na uwagę zasługuje również dodatek l-dopa, który odpowiada m.in. za poziom dopaminy w naszym ciele, a to z kolei przekłada się na dużo lepsza samopoczucie i nastrój. PCT Pro zadba również o Twoje libido, utrzymując jego wysoki poziom.

 1. Revange Hardcore – Alpha Male

Revange Hardcore – Alpha Male jak sama nazwa wskazuje, produkt ma za zadanie stworzyć z Ciebie samca alfa! Jego działanie doskonale podnosi poziom testosteronu, jak i bardzo mocno podnosi libido, co pozwala Ci przejąć inicjatywę w sypialni. Suplement uzupełniony jest silnym inhibitorem aromatazy, który doskonale obniża poziom estro. Innowacyjny skład zawiera aż 22 substancje aktywne, które wspomagają organizm na wielu płaszczyznach. Jest to jeden z najbardziej kompleksowych produktów, jaki jest dostępny w naszej ofercie.

 1. Intelligent Muscle – Unicor Test

Intelligent Muscle – Unicor Test ma na celu zoptymalizować Twoje funkcję seksualne, jak i skutecznie promować produkcję testosteronu. Mieszanka składników wspomagających libido, wzniosą Twoje możliwości seksualne na zupełnie nowy poziom. Staniesz się dosłownie “jednorożcem” – jeżeli wiesz co mamy na myśli. Suplement nadaje się idealnie do farmakologicznego PCT, gdyż nie zawiera on dodatkowych, mocnych składników, które mogą ingerować w odblok. Mamy tutaj do czynienia z bardzo mocnym boosterem testa, który jest w pełni bezpieczny i naturalny w swoim działaniu.

 1. Driven Sports – Activate Xtreme

Driven Sports – Activate Xtreme to booster testosteronu, którego mechanizm działania polega na ograniczeniu aktywności SHGB – globuliny, która powoduje, że testosteron traci na aktywności. Działanie to zawdzięczamy dodatkowi DivinilⓇ, który posiada właściwości wiązania się z SHBG i tym samym więcej testosteronu jest dostępne w naszym ciele. Produkt doskonale nadaje się dla osób, którym zależy na bezpośrednim działaniu na wzrost poziomu testosteronu. Dodatkowo bardzo dobrze wspomaga libido.

 1. Kilo Labs – Adapta TEST

Kilo Labs- Adapta Test to doskonały booster testosteronu, który przeznaczony jest na okres PCT, jak i do stosowania na co dzień. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby przyspieszać prawidłowe działanie osi podwzgórze-przysadka-jądra, co przyspiesza prawidłową produkcję testosteronu endogennego. Dodatkowo składniki antyestrogenowe będą dbać o prawidłowy stosunek testosteronu do estrogenu, aby więcej wolnego testosteronu było dostępna na potrzeby anaboliczne i regeneracyjne. Suplement został uzupełniony o takie dodatki, jak Horny Goat Weed, który doskonale podtrzymuje libido i sprawność seksualną.

 1. Metabolic Nutrition – Metatest

Metabolic Nutrition – Metatest to kompleksowy booster testosteronu, który wykorzystuje wszystkie, najbardziej efektywne składniki, o działaniu optymalizującym układ hormonalny. Suplement oparty jest na kwasie DAA, który wykazuje silne działanie wspomagające produkcję naturalnego testosteronu. Związki aktywne, działąją synergistycznie, kontrolując prolaktynę, estradiol i kortyzol. Suplement nadaje się idealnie dla wszystkich osób, które w sposób naturalny chcą zmusić swoje ciało do efektywniejsze pracy hormonalnej.

 1. Hammer Labz – PCT Strenght v3

Hammer Labz – PCT Strenght v3 to jedna z nowości na rynku suplementacji. Produkt jednak zasłużył się na umieszczenie w rankingu ze względu na swój skład. Zawiera 100 mg arimistane oraz 100 mg laxosterone, co gwarantuje nam silne działanie anaboliczne, jak i działanie mocno hamujące produkcję estrogenów. Suplement może być z powodzeniem stosowany, jako element odbloku lub jako produkt mający za zadanie zwiększyć anabolizm w Twoim organizmie i dać realne przyrosty masy mięśniowej.

 1. Centurion Labz – Retreat PCT

Centurion Labz – Retreat PCT to silny booster testosteronu, który starcza nam na 60 dni pełnej suplementacji. Jest to zdecydowanie najlepsza opcja, jeżeli chodzi o stosunek ceny do czasu suplementacji, jaka jest dostępna w naszym sklepie. Produkt bazuje na arimistane, gdzie dawka dzienna sięga aż 150 mg! Jest to idealna opcja dla osób, które poszukują silnego inhibitora aromatazy. Retreat bez problemu pozwoli na mocne zbicie estro, zablokuje jego konwersje do testosteronu. Może posłużyć śmiało, jako element PCT lub dodatek do cyklu, który będzie miał za zadanie utrzymać niski poziom estrogenów.

O czym należy pamiętać stosując boostery testosteronu?

Booster testosteronu wspomaga wzrost naturalnego poziomu hormonów.
Jego działanie nie powinno blokować naturalnej produkcji hormonów.
Nadaje się idealnie jako element post cycle therapy PCT.