Jak nie przytyć w święta? Wykorzystaj suplementy diety!

mimikery insuliny wrażliwość insulinowa sklep bodyshock.pro

Jak nie przytyć w święta? Top 5 suplementów diety wspomagających metabolizm glukozy. 

Okres świąteczny to okazja do tego, aby spędzić czas miło z rodziną. Odnawiamy w tym czasie wiele kontaktów i cieszymy się bliskością. Niestety zazwyczaj spędzamy wolny czas przy wspólnym stole, gdzie zaczynamy pochłaniać niezliczone ilości kalorii. Każdy z nas słyszał zapewne historie, gdzie święta kończą się porównywaniem kto i ile zgromadził na sobie dodatkowego sadełka. Czy jest jednak sposób na to, aby unikać zbyt szybkiego tycia? Czy możemy wykorzystać suplementy diety, aby wspomóc nasz metabolizm? Jak przeżyć święta bez stresu? Wszystkiego dowiesz się w dalszej części tekstu. 

Dieta w Święta Bożego Narodzenia, czy to ma sens?

Przede wszystkim pamiętajmy, że tekst nie jest skierowany do zawodników. Jeżeli masz zawody i musisz przygotować nienaganną formę na scenę, to nie ma co do tego wątpliwości, że dieta powinna być trzymana nawet w święta. Jednak, czy będąc amatorem, musisz się katować? Osoby, które uczciwie pracują nad sylwetką cały rok, nie powinny mieć problemu z tym, aby na 2-3 dni nieco zluzować z dietą w święta. Jeżeli ostro trenujesz cały rok, lekki odpoczynek Ci nie zaszkodzi. Nieco inaczej będzie w przypadku osób, które są od niedawna np. na redukcji. Tutaj przede wszystkim powinieneś podejść do tematu rozsądnie. Trzymanie się ścisłej diety może powodować więcej szkodliwego stresu niż lekkie zluzowanie i skosztowanie tradycyjnych potraw. Dobrym pomysłem jest również wsparcie organizmu suplementami diety. 

Pamiętaj, że stres i nadmiar kortyzolu jest tak samo szkodliwy, jak kiepskie jedzenie. 

Czy suplementy diety mogą chronić przed tyciem?

W artykule skupimy się przede wszystkim na suplementacji, która ma za zadanie wspomóc metabolizm glukozy. Suplementy diety z grupy mimikerów insuliny są dobrym sposobem, na ograniczenie tycia. Taki produkt pozwoli Wam bez stresu przeżyć święta. 

Wrażliwość insulinowa tkanek to pojęcie odnoszące się do możliwości wykorzystania glukozy na potrzeby energetyczne.Oznacza to, że Twój organizm lepiej wykorzystuje zjadane składniki pokarmowe. Większość zjadanych składników wykorzystywana jest na potrzeby energetyczne. Im lepszą mamy wrażliwość insulinową, tym mniej tłuszczu zostaje magazynowane w ciele. Suplementy diety mogą więc chronić przed tyciem w okresie świąt. 

Poniżej znajdziesz listę pięciu najlepszych suplementów diety, które będą wspierać Twój metabolizm w święta. 

TOP 5 produktów podnoszących wrażliwość insulinową

Performax Labs – SLINMAX

suplementy diety na święta

Slinmax to doskonały sposób na ograniczenie odkładania się tłuszczu w ciele. Suplement zawiera mieszankę składników aktywnych takich jak Berberyna, Gymnema i Banaba. Są to ekstrakty, które doskonale wspomagają metabolizm glukozy i obniżają cukier. Dodatkowo produkt uzupełniony jest R-ALA, chromem oraz ekstraktem cynamonu. Jest to kompleksowa mieszanka, która pozwoli Ci w pełni kontrolować cukier. 

7 Nutrition – BERBERINE HCL MAX

sklep ze suplementami diety na święta

Berberine HCL Max to suplement diety, który powinien być na stole wraz z tradycyjnymi potrawami świątecznymi. Głównym składnikiem produktu jest berberyna w wersji HCL. Należy ona do grupy mimikerów insuliny o wysokim potencjale biologicznym. Berberyna jest tak silnym suplementem, że jej działanie przyrównuje się do działania metforminy. Berberyna ma również wiele korzyści dla zdrowia. Suplement dodatkowo zawiera ekstrakt z kurkumy, cynamonu oraz piperynę. 

Magnum – MIMIC NATURAL GDA

sklep suplement diety na wrażliwość insulinową

Mimic to kolejny suplement diety, gdzie główną rolę odgrywa skuteczna berberyna i ekstrakt z rośliny jiaogulan. Berberyna znana jest już nas z opisu wcześniejszych produktów, skupimy się więc na jiaogulanie. Ekstrakt z rośliny ma działanie obniżające poziom glukozy we krwi oraz cholesterolu. Jest to więc dobre działanie ochronne dla naszego ciała podczas świątecznego obżarstwa. Co więcej, działanie jiaogulanu wpływa również na aktywność insuliny. 

Hi-Tech INSULOAD

sklep suplementy diety na cukier

Insuload to zaawansowany produkt od firmy Hi-Tech, który wspomaga kontrolę poziomu cukru we krwi. W produkcie znajdziemy berberynę, gymnema i R-ALA. To jednak nie wszystko, produkt zawiera również ekstrakt z gorzkiego melona, banabę, cynamon oraz ekstrakt z zielonej herbaty. Całość dopełnia składnik anaboliczny jak ekstrakt z kozieradki, który również wspiera wrażliwość insulinową tkanek. Produkt Hi-Tech-a jest mocno zaawansowany i będzie również sprawdzał się podczas okresu budowy masy mięśniowej. 

Metabolic Nutrition INSULEAN

berberyna hcl mimiker insuliny sklep ze suplementami diety bodyshock.pro

Ostatni suplement diety na naszej liście to Insulean od firmy Metabolic Nutrition. Suplement posiada nieco inny skład niż poprzednicy. Bazę oczywiście stanowi berberyna, gymnema i kwas liponowy. Jednak tutaj mamy dodatki, które w nieco inny sposób również podnoszą aktywność metabolizmu. Znajdziemy w nim ewodiaminę, teakrynę oraz ekstrakt z citrus aurantium.

O czym należy pamiętać w święta?

Przede wszystkim liczy się umiar. 
Nie mieszaj produktów obfitujących w tłuszcze z produktami zasobnymi w cukier. 
Mimikery insuliny najlepiej stosować rano i w porze wieczornej.