UVA URSI

UVA URSI to niewielki, wiecznie zielony krzew występujący głównie na półkuli północnej. Roślina ta zawiera wiele substancji biologicznie czynnych, takich jak flawonoidy, taniny, triterpeny czy arbutyna, które przypisuje się jej właściwościom leczniczym.

Właściwości i zastosowanie Uva ursi

Działanie moczopędne: Uva ursi wykazuje działanie moczopędne, dzięki czemu może wspomagać pracę nerek oraz pomagać w eliminacji nadmiaru wody z organizmu. Stosowanie preparatów z berberyski może być pomocne w przypadku obrzęków czy zatrzymywania wody w organizmie.

Wspomaganie zdrowia dróg moczowych. Głównym zastosowaniem rośliny w medycynie ludowej jest wsparcie zdrowia dróg moczowych. Dzięki zawartości arbutyny oraz innych związków o działaniu przeciwbakteryjnym. Może pomagać w zwalczaniu infekcji układu moczowego, takich jak zapalenie pęcherza czy cewki moczowej.

Działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, co może wspomagać organizm w walce z infekcjami bakteryjnymi oraz łagodzić stany zapalne.

Dawkowanie: od 200 do 500 mg dziennie.