OMEGA 3

OMEGA 3 to rodzaj niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odgrywają kluczowe role w funkcjonowaniu organizmu. Do najważniejszych kwasów omega należą kwas alfa-linolenowy (ALA), kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA). Omega-3 pomaga zmniejszyć stany zapalne w organizmie, co może być korzystne dla zdrowia serca, stawów i układu nerwowego.

EPA i DHA wpływają na obniżenie poziomu trójglicerydów, regulację ciśnienia krwi oraz mają wpływ na poprawę funkcji śródbłonka naczyń krwionośnych. DHA jest istotnym składnikiem błon komórkowych neuronów i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz zdrowie mózgu. Omega może pomóc w łagodzeniu objawów chorób stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Omega-3 może być przydatne w sporcie ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, które mogą przyczynić się do szybszej regeneracji mięśni oraz zmniejszenia bólu mięśniowego po treningu. Ponadto, zdrowie serca i układu krążenia jest ważne dla sportowców, a omega może mieć pozytywny wpływ na te aspekty.

Dawkowanie: od 500 mg do 2000 mg EPA i DHA dziennie.