KWERCETYNA

KWERCETYNA to naturalny związek chemiczny z grupy flawonoidów, który występuje w wielu roślinach, takich jak jabłka, cebula, kapusta, herbata, winogrona czy brokuły. Kwercetyna wykazuje wiele właściwości zdrowotnych, które korzystnie wpływają na organizm człowieka.

Działanie kwercetyny polega na: działaniu przeciwutleniającym, czyli neutralizowaniu wolnych rodników i zmniejszaniu stresu oksydacyjnego w organizmie. Hamowaniu procesów zapalnych w organizmie poprzez zmniejszanie wydzielania cytokin prozapalnych i hamowanie aktywności enzymów związanych z procesami zapalnymi. Poprawie gospodarki lipidowej poprzez obniżanie poziomu cholesterolu LDL i triglicerydów we krwi.  Wspomaganiu funkcji układu odpornościowego poprzez pobudzanie produkcji przeciwciał oraz zwiększenie aktywności limfocytów T i B. Poprawie funkcji układu krążenia poprzez zwiększanie elastyczności naczyń krwionośnych i zmniejszanie ryzyka chorób serca i udaru mózgu.

Korzyści dla osób trenujących: Poprawia wytrzymałość fizyczną oraz zmniejsza zmęczenie mięśni. Wspomaga regenerację mięśni po treningu poprzez zmniejszanie procesów zapalnych w organizmie. Zwiększa produkcję tlenku azotu (NO), co z kolei zwiększa przepływ krwi i poprawia dotlenienie mięśni, co może pomóc w zwiększeniu wydajności treningowej.

Dawkowanie: od 100 do 500 mg na dzień.