Apollon Nutrition Molotov – silny spalacz tłuszczu

Firma Apollon Nutrition zdobyła swoje uznanie dzięki takim suplementom jak Assasin, Hooligan czy też Shogun! Marka nie stosuje wymyślnych nazw blendów, które czasem producenci zamieszczają, aby ukryć kiepski skład. Tutaj mamy pełną przejrzystość, widzimy każdy ze składników oraz jego dawki.

Apollon idzie o krok dalej i wypuszcza kolejną nowość w 2022 roku – spalacz tłuszczu Molotov!

Molotov to spalacz tłuszczu, który pozbawiony jest stymulantów. Jest to doskonały krok ze strony firmy, gdyż tego typu produktu brakowało w ofercie. Bazuje na trzech opatentowanych formułach jak MitoBurn, Paradaxine oraz Capsimax. Spalacz uzupełniony jest wysoką dawką Acetylowanej L-Karnityny oraz Gamma-Butyrobetaine HCL, co pozwala na efektywniejszą redukcję. Nie bez powodu produkt został przyrównany do koktajlu Mołotowa, gdyż suplement ma być czynnikiem zapalnym.  Jego działanie pomoże w utracie tłuszczu. Jego główne działanie opiera się na podwyższeniu termogenezy. Przekłada się to na nasilone reakcje lipolityczne. Pisząc bardziej prostym językiem, Molotov ma za zadanie rozgrzać Twój organizm do czerwoności!  Nagromadzony tłuszcz w Twoim ciele zostanie wytopiony do granic możliwości. Czy tak się dzieje? Przyjrzyjmy się bliżej składnikom i ich właściwościom.

Składniki aktywne Molotov-a:

1 porcja to 4 kapsułki, w których znajdziemy:

spalacz tłuszczu molotov
Spalacz tłuszczu Apollon Molotov skład

Acetyl L-Carnitine HCL – 2000 mg

Bezę Molotov-a stanowi bardzo duża dawka l-karnityny w formie acetylowanej (ALC). Proces acetylacji sprawił, że l-karnityna działa silniej, ponieważ organizm chętniej z niej korzysta. To bardzo dobra informacja, gdyż jest w stanie przekroczyć bez problemu barierę krew-mózg [1]. Dzięki temu, wykazuje ona wiele ciekawych właściwości m.in. działa również nootropowo. Silne właściwości odchudzające polegają na znacznym przyspieszeniu transportu wolnych kwasów tłuszczowych, na potrzebny energetyczne. W rezultacie trafiają one do mitochondriów. Nasz organizm chętniej wykorzystuje tłuszcz. Działanie to ma wpływ również na lipidy. Obniża cholesterol, zmienia stosunek lipoproteiny LDL do HDL, a Ty będziesz zdrowszy.

Działanie acetyl-l-karnityny to:

 • Nasilone procesy lipolityczne,
 • Efektywniejszy transport wolnych kwasów tłuszczowych do mitochondriów,
 • Więcej energii na treningu,
 • Przyspieszone odchudzanie,
 • Poprawa regeneracji

MitoBurn L-BAIBA (l-Beta-Aminoisobutyric Acic) – 500 mg

Jest to unikatowy składnik, który ma na celu przyspieszyć odchudzanie. Historia powstania MitoBurn polega na wykonywaniu wielu testów, co w konsekwencji dało odpowiedź na pytanie, co warto zastosować podczas odchudzania. Naukowcy obserwowali ludzki organizm i jego zachowanie podczas treningu oraz doszli do wniosku, że poziom kwasu β-aminoizomasłowego wzrasta w odpowiedzi na trening. Jest on bodźcem do zapoczątkowania znacznych reakcji termogenicznych w ciele człowieka, czyli spalania tłuszczu [2]. Spalacz tłuszczu Molotov zawiera znaczną ilość MitoBurn, aby podnieść efektywność redukcji. 

Korzyści ze stosowania MitoBurn:

 • Przyspiesza spalanie białej tkanki tłuszczowej,
 • Podnosi aktywność tkanki tłuszczowej brązowej, która odpowiedzialna jest za mechanizmy spalania tłuszczu,
 • Przyspiesza transport wolnych kwasów tłuszczowych na potrzeby energetyczne,
 • Aktywuje beta-hydroksymaślanu w osoczu, odpowiedzialnego za utlenianie tłuszczy,
 • Zapobiega ponownemu magazynowaniu się tłuszczu,
 • Poprawia wrażliwość insulinową tkanek,
 • Chroni mięśnie przed katabolizmem.

Paradoxine (Grains of Paradise Extract) Aframomum Melegueta Nasiona – 225 mg

Opatentowana formuła ekstraktu roślinnego, która ma działanie redukujące tkankę tłuszczową znajdującą się w okolicach naszego pasa. Co więcej, powyższe substancje zwiększają zużycie energii w ciele, co nasila konieczność czerpania energii ze zamagazynowanego tłuszczu. W badaniach naukowych paradoxine skutecznie pobudza metabolicznie tkankę tłuszczową brązową. Pozwala to na szybsze schudnięcie oraz zwiększa tempo metabolizmu. Dodatkowo, szczególne właściwości Grains of Paradise wykazuje u kobiet. W badaniach wykazano, że stosowanie samego ekstraktu, bez ćwiczeń fizycznych, również przynosi wymierne rezultaty. Paradoxine wykazuje dużo lepsze właściwości w połączeniu z l-karnityną i to jest kolejna zaleta Molotova.

Paradoxine to:

 • Pozwala na przekształcenie białej tkanki tłuszczowej w brązową,
 • Nasila procesy energetyczne, zwiększa wydatek energii,
 • Podnosi termogenezę,
 • Redukuje tłuszcz bez aktywności fizycznej,
 • Obniża cholesterol, wspomaga pracę serca,
 • Blokuje ponowne magazynowanie tłuszczu w ciele.

Capsimax Ekstrakt kapsaicyny – 100 mg

Capsimax to ekstrakt z czerwonej papryczki z ogromną dawkaą kapsaicyny, która pozwala na znaczne podniesienie termogenezy. Twoje ciało będzie odczuwać znaczny wzrost temperatury, a to z kolei przyspiesza znacznie efekt odchudzania. Suplement jest dużo lepszym rozwiązaniem niż czerwone papryczki. Kapsułka pozbawiona jest bardzo ostrego smaku, co w przypadku papryczki uniemożliwia jej zjedzenie. Twoje ciało dosłownie zostanie rozpalone przez kapsaicynoidy, zawarte w patentowanej formule capsimax, która posiada wysoką jakość i standaryzację. W badaniach z udziałem kapsaicyny [3] udowodniono, że jej działanie termogeniczne skutecznie nasila procesy lipolityczne, jak i pozwala na większy wydatek energetyczny. 

Działanie Capsimax:

 • Nasilona termogeneza,
 • Większy wydatek energetyczny,
 • Poprawa samopoczucia,
 • Złagodzenie stanów zapalnych,
 • Nasilona lipoliza.

Gamma-Butyrobetaine HCL –  50 mg

Ostatni składnik to Gamma-Butyrobetaina (GBB) nazywana również jako super l-karnityna. Składnik doskonale podnosi termogenezę, zwłaszcza w połączeniu z aktywnością fizyczną, zwiększając przy tym potliwość. Istnieją również przesłanki, że GBB pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych, co wspomaga wysiłek fizyczny. Suplementacja tym samym przekłada się na możliwość wykonania bardziej intensywnego wysiłku. Jest to dodatkowy zaleta dla osób z wysokim ciśnieniem. Suplement nie dość, że go nie podnosi, to dodatkowo pozwala utrzymać je w ryzach. Zupełnie inne działanie ma np. kofeina. 

Działanie GBB:

 • Prekursor l-karnityny, skutecznie podnosi jej poziom w osoczu,
 • Silne działanie termogeniczne,
 • Znaczne nasilenie potliwości podczas wysiłku,
 • Pomaga w transporcie wolnych kwasów tłuszczowych na potrzebny energetyczne,
 • Pozwala spalić więcej tkanki tłuszczowej.

Molotov nowym królem termogenezy?

Patrząc na skład suplementu dochodzimy do wniosków, że nie jest on przypadkowy. Poszczególne związki aktywne są ukierunkowane na wspólny cel, jakim jest wzrost termogenezy. Działanie termogeniczne suplementu jest na najwyższym poziomie. Czy spalacz działa? Nasza ekipa miała okazję go próbować i odpowiedz jest twierdząca. Spalacz działa bardzo dobrze. Jest to kolejny produkt na rynku, który możemy polecić. Jego działanie czuć od pierwszej porcji. Wiele osób będzie zadowolona z efektu, jaki daje. Działanie termogeniczne jest bardzo wyraźne. Suplement działa zupełni inaczej niż produkty na kofeinie. Spalacz tłuszczu polecamy osobom aktywnym, ale nie tylko. Suplement diety będzie działał najlepiej w połączeniu a aktywnością fizyczną. Jednak jego działanie sprawdza się też w przypadku osób stosujących dietę. 

Porady praktyczne od BodyShock.PRO, aby maksymalnie pozbyć się tkanki tłuszczowej. 

Apollon Molotov jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających silnego spalacza tłuszczu. Znacznie skraca on czas odchudzania. Nie ma w składzie stymulantów, a więc działanie skupione jest mocno na termogenezie. Molotov nie pobudza i nie podnosi ciśnienia. Może on stanowić bazę dla innych składników o działaniu stymulującym. Spalacz tłuszczu możemy połączyć np. z Shogunem. Spalacz tłuszczu Molotov można również połączyć np. z johimbiną, DMAA, DMHA i innymi stymulantami. 

Czy warto stosować spalacz tłuszczu?

Spalacze tłuszczu są produktami, które pomagają w odchudzaniu, ponieważ ich działanie poprawia pracę przemiany materii. Pozwalają nam szybciej tracić zbędne kilogramy i szybciej cieszyć się szczupłą sylwetką. Jest to dodatek, który warto stosować, ale pod warunkiem, że ostro zapierniczasz na siłowni!

Źródła:

 1. Igisu H., Matsuoka M., Iryo Y.: Protection of the brain by carnitine. Sangyo Eiseigaku Zasshi., 1995;
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6470580/
 3. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0031938410004063
 4. https://academic.oup.com/jn/article-abstract/119/12/1907/4738183