Apollon Nutrition Kofeina R600 (nowość w Europie)

Apollon Nutrition R600 – bardzo mocna kofeina w kapsułkach

Apollon Nutrition należy do firm suplementacyjnych, które w jasny sposób określają swoją misję. Marka należy do producentów premium i dostarcza w swoich produktach tylko sprawdzone substancje aktywne. Ich suplementy diety podbiły rynek amerykański i obecnie zdobywają licznych odbiorców na terenie Europy. Wystarczy poczytać opinię najbardziej popularnych produktów Apollona jak Assasin, Hooligan, Shogun, Chaos czy Overtime, a sami przekonacie się, że zbierają same pozytywne opinie. 

Jedną z nowości w Europie jest Apollon Nutrition R-600, który ma aż 600 mg czystej kofeiny w jednej kapsułce!

Kofeina Apollon R600 – właściwości

Apollon Nutrition R-600 to potężna dawka kofeiny w ilości aż 600 mg w jednej porcji! Zostaje ona nam podana w trzech różnych formach. Suplement ma za zadanie szybko i mocno pobudzić, ale i utrzymać stan podwyższonej aktywności przez wiele godzin. Specjalnie zaprojektowany skład, który dostarcza trzech form kofeiny: kofeina bezwodna, infinergy jabłczan di-kofeiny oraz cytrynian kofeiny. Każda z form ma inne zadanie oraz unikatowe właściwości pobudzające. Wydawać się by mogło, że dawka 600 mg kofeiny jest ilością przesadzoną i niekoniecznie taka ilość będzie dawką optymalną. Jednak tutaj kluczowym elementem jest połączenie trzech form kofeiny, które działają na różny sposób. Otrzymujemy solidnego i szybkiego “kopa”, który utrzymuje się przez długi czas. 

Kofeina Apollon R-600 składniki:

1 porcja suplementu, 1 kapsułka, która dostarcza 600 mg czystej kofeiny.

Kofeina bezwodna – 350 mg

Kofeina jest najbardziej popularnym stymulantem, który jest w pełni bezpieczny. Przekraczając barierę krew-mózg, blokuje receptory adenozynowe [1], ale co ważniejsze powoduje, że zaczynamy odczuwać mniejsze zmęczenie i większą chęć do działania. Ponadto kofeina jest dobrym ergogenikiem, co z kolei przekłada się na wzrost aktywności fizycznej, jak i poprawy parametrów wysiłkowych. Silne pobudzenie, wzrost wytrzymałości, lepsza wydolność mięśniowa to główne zalety stosowania kofeiny. W badaniach naukowych dawka 400 mg kofeiny skutecznie budowała siłę mięśniową [2]. Kofeina nasila również zjawisko termogenezy. 

Infinergy jabłczan di-kofeiny – 200 mg

Jabłczan di-kofeiny to połączenie kofeiny z kwasem jabłkowym, w którym ilość czystej kofeiny wynosi 150 mg. Pozostała część należy do przyłączonego buforu, czyli kwasu jabłkowego. Zasadniczo, jabłczan di-kofeiny ma wszystkie te same korzyści, jakie otrzymujemy suplementując podstawową formę kofeiny, ale z jednym, bardzo ważnym wyjątkiem. Infinergy daje nieco słabsze pobudzenie, które narasta stopniowo i jest ono wydłużone w czasie. Pozwala to, aby R-600 działał przez kilka godzin. 

Cytrynian kofeiny – 200 mg

Cząsteczka cytrynianu kofeiny stanowi połączenie 100 mg kofeiny i 100 mg kwasu cytrynowego. Jest to bardzo szybko działająca forma kofeiny, co powiązane jest z jej doskonałym rozpuszczaniem i szybkim wchłanianiem. Zastosowanie cytrynianu kofeiny w R-600 ma na celu bardzo szybkie działanie suplementu, które jesteśmy w stanie wyczuć już po kilkunastu minutach. Ponadto cytrynian kofeiny posiada wszystkie te same właściwości co klasyczna kofeina. 

Unikatowe działanie Apollon R-600

Połączenie trzech form kofeiny jest rozwiązaniem dla osób szukających szybkiego pobudzenia, które utrzymuje się przez dłuższy czas. Cytrynian kofeiny jest najszybciej działającą formą kofeiny i to ona jest tzw. “kickstarterem”. Cytrynian jest szybkowchłanialny i daje nam natychmiastowe pobudzenie. Klasyczna kofeina bezwodna zaczyna działać po około 30-40 minutach, podtrzymując działanie cytrynianu kofeiny. W międzyczasie nasz organizm powoli zaczyna metabolizować jabłczan di-kofeiny, który osiąga swój szczyt w momencie, gdy klasyczna kofeina zaczyna słabnąć na działaniu (po około 2-3 godzinach), co pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu pobudzenia przez dłuższy czas. Co ważne, zastosowana formuła nie powoduje nagłego spadku energii, tzw. “zjazdu”. Pobudzenie narasta stopniowo i również stopniowo maleje. 

Porady praktyczne od BodyShock.PRO dotyczące kofeiny R600

Apollon R-600 jest rozwiązaniem dla osób, które szybko metabolizują kofeinę. Silne działanie, o wydłużonym czasie, pozwoli nam otrzymać duży zastrzyk energii, który trwa dłuższy czas. R-600 może stanowić dobry dodatek do suplementów opartych na boosterach tlenku azotu lub przedtreningówkach bez stymulantów w składzie. Suplement dostępny jest w ofercie BodyShock.PRO

Źródła:

  1. https://link.springer.com/article/10.1186/1550-2783-7-5
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pmc/articles/PMC5752738